سمساری منصف

نحوه خرید از سمساری منصف

سمساری منصف

خرید لوازم و وسایل دست دوم از سمساری، یکی از کار هایی است که امروزه به دلیل بالا رفتن قیمت اجناس نو و آکبند، توسط بسیاری از مردم انجام می شود. اما انتخاب سمساری منصف، یک کار دشوار به شمار می آید که باید در زمان خرید از سمساری به مواردی در این باره توجه نمود.

در این مطلب سمساری زرتشت، یک به یک نکات لازم را در مورد سمساری منصف برای شما شرح خواهد داد. با ما همراه باشید.

خرید لوازم دست دوم از سمساری منصف

خدماتی که امروزه توسط سمساری ها به مردم ارائه می شود، در واقع جزو نیازمندی های روز آن ها محسوب می شود. به طور کلی خرید لوازم و وسایل دست دوم مورد استقبال خیلی از افراد جامعه قرار گرفته است. از این رو سمساری ها فعالیت خود را گسترش داده اند تا به راحتی نیاز های مردم جامعه را مرتفع کنند.

خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم، این امکان را میسر کرده است تا علاوه بر آسیب های کم تر به محیط زیست، سایر افرادی که به آن ها نیاز دارند، بتوانند اجناس مورد نیاز خود را با قیمتی مقرون به صرفه و خیلی کم تر و پایین تر از کالا های نو و آکبند تهیه نمایند.

لازم است بدانید که در این بین انتخاب سمساری منصف برای خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم، شاید کار چندان آسان و راحتی به شمار بیاید ولی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

سمساری منصف

خرید لوازم و وسایل دست دوم از سمساری منصف

نشانه های سمساری منصف تهران چیست؟

شاید از خود بپرسید که سمساری منصف چه نشانه هایی دارد و در زمان انتخاب سمساری برای خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم باید چه نکاتی را در نظر بگیرید. در این بخش از مطلب، به صورت کامل نشانه های یک سمساری مناسب را برای شما شرح خواهیم داد.

قیمت گذاری منصفانه در زمان خرید کالا های دست دوم

یکی از نشانه های بارز سمساری منصف در تهران، قیمت گذاری مطلوب و مناسب لوازم و وسایل دست دوم می باشد. سمسار یا کارشناس اجناس دست دوم باید بر اساس ارزش واقعی هر کالا آن ها را قیمت گذاری کند.

بسیاری از سمسار ها و کارشناسان لوازم دست دوم عادت دارند پس از دیدن لوازم و وسایل دست دوم و کار کرده، آن را بکوبند و تمامی نقطه ضعف های کالا را بیان کنند. این در واقع یک ترفند قدیمی به شمار می آید که سمساری ها از این ترفند در جهت کاهش قیمت خرید کالا های دست دوم مشتریان از آن استفاده می کنند.

البته ناگفته نماند که سمسار یا همان کارشناس لوازم دست ‌دوم، در زمان خرید و فروش لوازم و وسایل کار کرده، به دنبال کسب سود بیش تر می باشد. به همین خاطر خرید کالا های دست دوم از شما با کم ترین قیمت می تواند حاشیه سود وی را بیش تر کند.

لازم به ذکر است که هر کالایی به عنوان کالای دست دوم، برای خود دارای ارزشی مشخص می باشد. از این رو باید قیمت گذاری آن بر اساس ارزش واقعی که دارد، انجام پذیرد. در این بین بهتر است بدانید که به طور کلی کالا های دست دوم دارای نوسانات قیمتی می باشند. اما محدوده قیمت مشخصی برای آن ها وجود دارد که شما در زمان خرید از سمساری متوجه آن خواهید شد.

قیمت گذاری برای فروش لوازم دست دوم منصفانه

از دیگر نشانه های سمساری منصف در تهران، قیمت فروش منصفانه می باشد. توجه داشته باشید که لوازم و وسایل دست دوم، از قیمت کم تری نسبت به مدل های مشابه نو و آکبند خود برخوردار می باشند. به همین خاطر باید به قیمت فروش آن ها در زمان خرید از سمساری توجه کنید.

سمساری منصف

آشنایی با ویژگی های سمساری منصف در تهران

این که لوازم و وسایلی به عنوان کالا های دست دوم به فروش می رسند، باید بسته به ارزش و کارایی که دارند، به درستی و کاملا منصفانه قیمت گذاری شده باشند. به طور مثال تفاوت قیمت آباژور دست دوم با یک آباژور نو و آکبند با همان مدل، بین 100 تا 150 هزار تومان باشد، شاید خرید نو و آکبند آن به صرفه تر و منطقی تر محسوب شود.

سمسار باید در فروش خود صادق باشد.

یکی از مواردی که باید به آن در زمان خرید لوازم و وسایل دست دوم توجه ویژه ای داشته باشید، سنجش کیفیت محصولات می باشد. در واقع این مورد یکی از چالش های اصلی خرید از سمساری به شمار می آید. یکی از نشانه های سمساری منصف، صداقت سمسار و کارشناس لوازم دست دوم در زمان فروش اجناس می باشد.

چرا که در صورت از دست دادن کیفیت محصول و یا هر گونه زدگی و ایراد، باید سمسار آن را به طور کاملا صادقانه آن را با شما یا خریدار درمیان بگذارد. در این صورت شما می توانید با دیدگاهی مشخص و با اطلاع از ایردای که دارد، برای خرید کالا دست دوم تصمیم گیری می کنید.

دوری کردن از شعار دادن و اصطلاحا تو سر مال زدن

خرید لوازم و وسایل دست دوم، با نازل ترین قیمت، خرید اجناس کار کرده با بالا ترین قیمت و… از شناخته شده ترین و رایج ترین شعار هایی می باشند که به دفعات در تبلیغات سمساری ها و‌ از دهان سمسار ها دیده و شنیده ایم.

بسیاری از کارشناسان لوازم و وسایل دست دوم، این دسته از شعار ها را در جهت جلب مشتری به کار می برند. اما پس از حضور در منزل و کارشناسی لوازم و وسایل دست دوم، سعی دارند تا قیمت کالا های دست دوم را کم کنند و تا جایی که ممکن است آن را به پایین ترین قیمت از شما خریداری کنند.

سمساری منصف

مشخصات سمساری منصف در تهران

به مشتری مداری کارشناس لوازم دست دوم دقت کنید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما در شناخت سمساری منصف کمک کند، مشتری مداری کارشناس لوازم دست دوم می باشد. بسیاری از سمسار ها توجه زیادی به نیاز های مشتری نداشته و صرفا به دنبال کسب سود بیش تر برای خود می باشند. از این رو برای پیدا کردن سمساری با انصاف، بهتر است به دنبال مرکزی باشید که علاوه بر سود خود، به رضایت مندی شما نیز فکر کند.

وقت گذاشتن برای مشتری، یکی از مهم ترین، مشهود ترین و اصلی ترین معیار های شناخته سمساری با انصاف در تهران می باشد. چرا که باید کارشناس لوازم دست دوم بتوانید لیستی مناسب و مطلوب را از بهترین ها و بر اساس نیاز ها و اولویت های شما، به شما ارائه دهد.

آیا خرید و فروش کالا های دست دوم از سمساری با انصاف سودی هم دارد؟

توجه داشته باشید که با رعایت و در نظر گرفتن مواردی که پیش تر آن ها را برای شما شرح دادیم، قطعات خرید و فروش لوازم و وسایل دست دوم از سمساری منصف می تواند برای شما سود آور نیز باشد. تصور کنید شما تصمیم به فروش چند وسیله از خانه خود را دارید، اگر بتوانید آن ها را بر اساس ارزش واقعی که دارند به سمسار بفروشید، قطعا سود و پول بیش تری نصیب شما خواهد شد.

هم چنین اگر لوازم و وسایل دست دومی را از سمساری با انصاف خریداری کنید. به طوری که با مدل مشابه قیمت نو و آکبند آن اختلاف قیمت زیادی داشته باشد، قطعا می توانید پول بیش تری را پس انداز کنید. یا حتی می توانید با مقدار پولی که برای شما باقی مانده است، کالا های دست دوم دیگری را خریداری کنید.

سمساری منصف

آیا خرید و فروش کالا های دست دوم از سمساری منصف مقرون به صرفه است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت تماس کلیک کنید