قیمت ظروف نقره قدیمی

درباره قیمت ظروف نقره قدیمی

قیمت ظروف نقره قدیمی

اگر سرویس ظروف نقره دارید و می خواهید آن را به فروش برسانید اما از قیمت ظروف نقره قدیمی اطلاعاتی ندارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

قیمت ظروف نقره قدیمی

عوامل تعیین قیمت ظروف نقره قدیمی

به طور کلی معیار های مختلفی وجود دارد که به روی قیمت ظروف نقره قدیمی تاثیر گذار است. تصمیم داریم یک به یک آن ها را برای شما شرح دهیم. همین طور راهنمای تماس با سمساری برای فروش ظروف نقره را در این مطلب درج کرده ایم تا در زمان فروش سرویس ظروف نقره خود، با مشکل مواجه نشوید.

نقره چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نقره در واقع فلزی درخشنده، نرم و بسیار انعطاف پذیر به شمار می آید که از مهم ترین خاصیت آن می توانیم به میکروب کشی اشاره کنیم. به همین خاطر یکی از فلزاتی است که برای ساخت ظروف از آن استفاده می شود.

نقره در هوا اکسید نمی شود. لازم است بدانید که نقره خالص تقریبا رنگی سفید دارد. همین طور از درخشندگی چشم گیری برخوردار می باشد و البته یک هادی درجه یک برای گرما و برق محسوب می گردد.

استفاده از ظروف نقره و سرو غذا در ظرف هایی که از فلز نقره تهیه شده اند، بسیار مفید می باشد. چرا که نقره خاصیت میکروب کشی داشته و یک ماده ضد میکروبی بسیار قوی در مبارزه با عفونت ها به شمار می آید. همین طور می تواند به پیشگیری از سرما خوردگی و آنفولانزا، بهبود زخم و سایر بیماری ها کمک کند.

لازم است بدانید که غذا خوردن در ظروف نقره، می تواند باعث تنظیم دمای بدن شده و گردش خون را منظم کند. هم چنین انرژی بدن را از انرژی های منفی پاکسازی می کند.

به طور کلی استفاده از ظروف نقره و نقره جات خواص و فواید بسیاری را به همراه دارد. اما موارد گفته شده به این منظور نیست که شما از فروش ظروف نقره قدیمی خود منصرف شوید، بلکه صرفا اطلاعاتی است که باید آن ها را بدانید!

چه عواملی بر روی قیمت ظروف نقره قدیمی تاثیر گذار است؟

به طور کلی عوامل مختلف و متعددی وجود دارند که هر کدام می توانند به تنهایی بر روی قیمت ظروف نقره قدیمی تاثیر بگذارند. اما این که کدام یک از آن ها از اهمیت بیش تری برخوردار است و شما به عنوان فروشنده ظرف هایی از جنس نقره، از کدامین آن ها اطلاع دارید، جزو مواردی است که تصمیم داریم یک به یک آن ها را در این بخش از مطلب مورد بررسی قرار دهیم.

زمانی که صحبت از ظروف نقره قدیمی می شود، مسئله قدمت و میزان قدیمی بودن آن ها مطرح می شود. به طور مثال برخی از ظرف های ساخته از نقره، جزو ارثیه خانوادگی بوده و از گذشته تا به امروز نسل به نسل دست به دست شده است. اما برخی از ظرف های نقره، در عصر معاصر تهیه و تولید شده اند و در دسته ظروف قدمت دار قرار نمی گیرند.

البته لازم است بدانید که قدمت و پیشینه ظرف های ساخته شده از فلز نقره، باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد. اگر مهارت این کار را ندارید، حتما از یک متخصص و فرد با تجربه در زمینه تعیین قیمت ظروف نقره قدیمی کمک بگیرید.

در نتیجه یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی تعیین قیمت ظرف های قدیمی از جنس نقره، قدمت و سال ساخت آن ها می باشد. قطعا هر چه قدیمی تر و اصطلاحا عتیقه تر باشند، از قیمت بیش تری برخوردار خواهند بود.

در برخی از ظروف تهیه شده از نقره، از سنگ های قیمتی مانند فیروزه استفاده می شود. سنگ های فیروزه باید در جای خود باشند و نباید از آن ها کم شده باشد. چرا که هر یک از سنگ های قیمتی کم شده از طرح ظرف های نقره، می تواند تاثیر چشم گیری بر روی کاهش قیمت گذاری ظروف داشته باشد.

البته نا گفته نماند که شناسنامه ظروف نقره، نیز از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و باید در زمان فروش ظروف نقره، آن را به خریدار تحویل دهید. در صورتی که سرویس ظروف نقره شما فاقد شناسنامه است، در زمان قیمت گذاری، از ارزش آن کم خواهد شد!

 

قیمت ظروف نقره قدیمی

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ظروف نقره قدیمی

تعداد پارچه سرویس ظروف نقره قدیمی، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آن به شمار می آید. به طور مثال قیمت یک سرویس ظروف نقره قدیمی 4 نفره با قاشق، چنگال، کارد، بشقاب، دیس و… با یک سرویس ظروف نقره ای که فقط دارای 6 عدد بشقاب و پیش دستی می باشد، بیش تر است.

از این رو بهتر است پیش از این که برای فروش ظروف از جنس نقره خود اقدام کنید، تعداد آن ها را بررسی کنید.

راهنمای فروش ظروف نقره

لازم است بدانید، پیش از این که برای فروش ظروف نقره خود اقدام کنید، بهتر است نکاتی را رعایت نمایید. به  طور مثال حتما ظروف را به خوبی تمیز کنید. به طوری که عاری از هر گونه لک و کثیفی شوند. وجود لکه ها و کثیفی ها می تواند باعث ایجاد خطای دید کارشناس شده و آن ها را زدگی تصور کند. از این رو در زمان قیمت گذاری، مبلغ کم تری برای آن ها در نظر گرفته می شود.

حتما شناسنامه ظروف ساخته شده از نقره خود را آماده کنید. بودن شناسنامه می تواند به روی قیمت ظروف نقره قدیمی تاثیر چشم گیری بگذارد. هم چنین به شما توصیه می کنیم که برای جلوگیری از آسیب رسیدن و ایجاد و خط و خش بر روی ظروف، آن ها را در بین دستمالی نرم که پرز نمی دهد، بپیچید.

همان طور که پیش تر گفته شد، برخی از ظروف نقره، دارای نگین ها و سنگ های گران بها مانند فیروزه می باشند. از این رو اگر ظروف شما از این سنگ ها بهره مند شده اند اما به تازگی متوجه شده اید که تعدادی از آن ها از جای خود درآمده اند و یا گم شده اند، حتما آن را مرمت کنید یا در زمان بررسی و قیمت گذاری، این مسئله را به کارشناس اطلاع دهید.

برای فروش سرویس ظروف نقره خود با کجا تماس بگیریم؟

سمساری ها و مراکزی که خرید و فروش عتیقه جات را انجام می دهند، بهترین گزینه برای این به شمار می آیند که با آن ها تماس بگیرید. اما لازم است بدانید که باید قیمت گذاری سرویس ظروف نقره قدیمی شما، کاملا بر اساس ارزش واقعی آن ها صورت پذیرد. قطعا افرادی سودجو سعی دارند تا با کم ترین قیمت آن ها را از شما خریداری کنند. به همین خاطر بی شک شما متضرر خواهید شد.

توجه داشته باشید که سمساری زرتشت یکی از بهترین خریداران ظروف نقره قدیمی به شمار می آید و بر اساس ارزش واقعی ظرف های از جنس نقره شما، آن ها را قیمت گذاری نموده و وجه آن ها را به شما پرداخت خواهد کرد.

قیمت ظروف نقره قدیمی

برای تعیین قیمت ظروف نقره قدیمی با کجا تماس بگیریم؟

این سمساری با بیش از یک دهه تجربه در زمینه خرید و فروش عتیقه جات، کلکسیون های لوکس، ظروف نقره، آیینه شمعدان نقره و… یکی از برترین خریداران در سطح شهر تهران محسوب می شود. شما می توانید تنها با یک تماس، از خدمات سمساری فوری این مرکز بهره مند شوید و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به منظور ایاب و ذهاب و رفت و آمد، به  راحتی درخواست کنید تا کارشناس به منزل شما اعزام شود.

کارشناس سمساری زرتشت بر اساس تجربه و مهارتی که در زمینه خرید و قیمت گذاری ظروف نقره قدیمی دارد، آن را کارشناسی و بررسی نموده و قیمت نهایی منصفانه ای را به شما اعلام خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه با مشاورین سمساری زرتشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *