محاسبه قیمت ظروف نقره

راهنمای محاسبه قیمت ظروف نقره

نحوه محاسبه قیمت ظروف نقره

قطعا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید اقدام به تعیین قیمت ظروف نقره کنید اما با نحوه محاسبه قیمت ظروف نقره آشنا نباشید. حتی ممکن است بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی در مورد نحوه محاسبه قیمت ظروف نقره، در زمان فروش ظروف نقره خود، متضرر شده باشند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به عنوان فروشنده قیمت سینی نقره را ندانید و به این دلیل که نمی دانید نحوه محاسبه قیمت ظروف نقره به صورت است، از فروش آن منصرف شده باشید. به طور کلی نکاتی در مورد تعیین قیمت نقره وجود دارد که تصمیم داریم به صورت تخصصی یک به یک آن ها را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

قیمت ظروف نقره چگونه محاسبه می شود؟

در زمان محاسبه قیمت ظروف نقره، به طور کلی 3 عامل زیر در نظر گرفته می شوند:

  1. ارزش ریالی نقره خام
  2. اجرت ساخت نقره
  3. سود فروشنده
محاسبه قیمت ظروف نقره

نحوه محاسبه قیمت ظروف نقره

لازم است بدانید که قیمت نقره خام تحت تاثیر قیمت جهانی نقره (به دلار ایالات متحده آمریکا) در نوسان می باشد. اجرت ساخت نیز بسته به میزان کاری که ظروف نقره برده اند، متفاوت می باشد. چرا که حتی ممکن است در ساخت ظروف نقره، از سنگ های قیمتی مانند عقیق و یا فیروزه استفاده شده باشد که می تواند قیمت آن را تحت تاثیر قرار دهد.

خلوص یا عیار نقره عاملی تاثیر گذار در قیمت

به طور معمول بر روی ظروف ساخته شده از فلز نقره، یک عدد درج شده است. این اعداد شامل 925 یا 959 و یا 999 می شود. این اعداد در واقع درجه خلوص و یا عیار نقره را تعیین می کنند.

فلز نقره مانند سایر فلزات قیمتی از درجه خلوص های مختلفی برخوردار شده است. هر چه خلوص نقره بالا تر باشد، قیمت بیش تری نیز برای آن تعیین می شود.

لازم است بدانید که بیش تر نقره هایی که در ایران تولید می شوند، از درجه خلوص 925 برخوردار شده اند. این نقره نیز با نام نقره استرلینگ شناخته می شود.

عدد 925 به این معنا است که 5.92 درصد فلز از نقره و باقی آن از فلزات دیگر مانند مس و قلع تشکیل شده است. اضافه نمودن فلزات دیگر به نقره به منظور ایجاد استحکام فلز نقره صورت می پذیرد.

در بین سال های 1395 تا 1399 قیمت هر گرم نقره از 18 هزار تومان به 14 هزار تومان در نوسان بوده است. لازم به ذکر است که این مسئله صرفا مربوط به مسائل اقتصادی کشور ما نبوده و یک مساله جهانی به شمار می رود.

اجرت یا مزد ساخت توسط چه کسی تعیین می شود؟

هر سازنده ای برای ظروف نقره خود، یک زمان مشخصی را تعیین می کند. هر چه ظرافت به کار گرفته شده در ساخت ظروف نقره و یا به طور کلی محصولاتی که از فلز نقره تهیه می شوند، بیش تر باشد، زمان و زحمت ساخت آن نیز بیش تر بوده و به نسبت قیمت بالا تری به عنوان مزد ساخت یا اجرت برای آن تعیین می شود.

مزد ساخت ظروف نقره و یا سایر محصولات مرتبط با فلز نقره می تواند از 2 هزار تومان تا 10 هزار تومان تعیین شود. البته ارقام و اعداد بالا تر از این نیز وجود دارد که همگی به میزان سختی کار و ظرافت ظروف نقره بستگی دارند.

عوامل جانبی که بر روی محاسبه قیمت ظروف نقره تاثیر می گذارند

برخی از عامل ها وجود دارند که محاسبه قیمت ظروف نقره را سخت تر و دشوار تر می کنند. به  طور معمول و  اصولا این عوامل بر هیچ قاعده ای استوار نیستند.

به طور مثال در ظروف نقره ای که بر روی آن ها قلمه زنی هنری انجام شده باشد، نحوه محاسبه قیمت آن ها ترکیبی از وزن نقره و ارزش هنری آن ها می باشد. از سوی دیگر، برخی از کار های صرفا هنری ساخته شده از فلز نقره، قابل قیمت گذاری نیستند و قیمت آن ها صرفا از سوی سازنده تعیین می گردد.

محاسبه قیمت ظروف نقره

بررسی عوامل جانبی در محاسبه قیمت ظروف نقره

هم چنین استفاده از سنگ های قیمتی در زمان ساخت ظروف نقره، نیز می تواند تاثیر چشم گیری بر روی محاسبه قیمت ظروف نقره بگذارد. به همین دلیل پیش از این که با خریدار ظروف نقره دست دوم تماس بگیرید، به شما توصیه می کنیم که حتما شناسنامه و یا فاکتور آن را آماده کنید تا بتوانید اطلاعات کافی را در مورد عیار و سنگ های قیمتی و همین طور مزد ساخت و اجرت آن مشخص می شود.

نکاتی در مورد فروش ظروف نقره

لازم است به منظور فروش ظروف نقره دست دو، نکاتی را در این زمینه بدانید تا متحمل ضرر و زیان مالی نشوید:

حتما پیش از این که خریدار ظروف نقره قدیمی به منزل شما مراجعه کند، فاکتور، کاغذ خرید و یا شناسنامه ظروف نقره را آماده کنید تا اطلاعات کافی در مورد ظروف در دسترس باشد.

این برگه شامل عیار نقره استفاده شده در ساخت نقره، قیمتی که آن ها را به صورت نو خریداری کرده اید و همین طور وزن فلز نقره به کار گرفته شده در ساخت ظروف می شود.

توجه داشته باشید که حتما ظروف نقره را به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن ظروف نقره می تواند تاثیر چشم گیری در نحوه محاسبه قیمت آن ها داشته باشد. چرا که هر چه ظروف ظاهری تمیز تر و براق تر داشته باشند، قطعا خریدار قیمت بیش تری را برای آن ها تعیین می کند.

حتما به مرکزی معتبر مراجعه کنید. سمساری های مختلفی امروزه در سطح شهر تهران در زمینه خرید ظروف نقره قدیمی و دست دوم فعالیت دارند. به شما توصیه می کنیم حتما به یکی از معتبر ترین آن ها مراجعه کنید تا در زمان قیمت گذاری دچار مشکل نشوید.

محاسبه قیمت ظروف نقره

نکاتی در مورد محاسبه قیمت ظروف نقره

حتما پس از قیمت گذاری و توافقات نهایی در مورد قیمت ظروف نقره، هزینه آن را در لحظه دریافت کنید. چرا که قیمت نقره هر روز دچار نوسان می شود و در صورتی که هزینه آن را در لحظه دریافت نکنید، بدون شک متحمل ضرر و زیان مالی خواهید شد.

معرفی خریدار ظروف نقره کار کرده

اگر به دنبال خریداری معتبر و منصف هستید، به شما توصیه می کنیم که به سمساری زرتشت مراجعه کنید. این سمساری با داشتن بیش از یک دهه تجربه در زمینه خرید و فروش ظروف نقره کار کرده و دست دوم، عادلانه ترین و منصفانه ترین قیمت گذاری را بر اساس ارزش واقعی ظروف انجام می دهد.

همین طور هزینه آن ها را به صورت نقد و یا کارت به کارت به شما پرداخت خواهد کرد و شما متضرر نخواهید شد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین سمساری زرتشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت تماس کلیک کنید