راهنمای خرید اجاق گاز دست دوم

 

 خرید اجاق گاز دست دوم در کشور ما مقوله چندان عجیبی نیست. بسیاری از افراد در موقعیت‌های مختلف مجبور به خرید لوازم دست دوم منزل می‌شوند.

قیمت بالای لوازم منزل عامل این موضوع است. برای مثال زمانی که تصمیم به زندگی موقتی در شهری دیگر را می‌گیرید، نیاز به لوازم منزل خواهید داشت.

راهنمای خرید اجاق گاز دست دوم

مسلماً پرداخت هزینه برای خرید لوازم نو برای یک زندگی موقتی کار معقولی نیست. از همین رو بسیاری از افراد برای این کار به خرید لوازم دست دوم رو می‌آورند.

خرید لوازم دست دوم منزل، اندکی دشوار است. چراکه این لوازم اغلب استفاده شده هستند. از همین رو خریدار نمی‌داند که با چه وسیله‌ای روبرو است.

برای خرید این لوازم راه‌های زیادی وجود دارد. در هنگام خرید باید به برخی ویژگی‌های آن‌ها دقت شود تا بتوان در بین این لوازم یک وسیله باکیفیت را که بتواند نیاز کاربر را پاسخ دهد بخریم.

 

در هنگام خرید اجاق گاز دست دوم چه ویژگی‌هایی باید در نظر گرفته شود؟

 

برای خرید اجاق گاز دست دوم باید دقت بیشتری را نسبت به خرید اجاق گاز نو به خرج داد. یک اجاق گاز نو تا به حال استفاده نشده است و از گارانتی و خدمات پس از فروش نیز برخودار است.

اما یک اجاق گاز دست دوم چندین سال توسط یک خانواده دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. از همین رو در هنگام خرید آن باید دقت بیشتری را به خرج داد.

 1. بر اساس نیاز خود خرید نمایید.

در ابتدای کار و پیش از خرید نیاز خود را مشخص کنید. اجاق گازها دارای انواع مختلفی نظیر اجاق گاز رومیزی، اجاق گاز ایستاده و اجاق گاز فردار هستند. پیش از اقدام برای خرید دقت کنید که به کدام یک از انواع این گازها نیاز دارید.

 1. تعداد شعله‌ها را مشخص نمایید.

اجاق گازهای رومیزی دارای انواع سه شعله، چهار شعله و پنج شعله هستند. هر چقدر تعداد شعله‌های یک اجاق گاز کمتر باشد. میزان حجم گاز نیز کمتر است. اجاق گازهای رومیزی دارای انواع توکار و روکار هستند. گاز رومیزی با تعداد شعله کمتر از نوع روکار و قابل حمل است.

 1. ولو و شیرها

ولو یا شیر اجاق گاز وسیله‌ای است که برای تنظیم شعله این وسیله به کار می‌رود. این وسیله بسیار ساده به‌نظر می‌رسد. اما بخش مهمی از اجاق گاز است. در هنگام خرید اجاق گاز دست دوم حتماً عملکرد ولوها را بررسی نمایید.

 1. ترموکوپل

ترموکوپل‌ها امروزه جزو مهمی از اجاق گازها هستند. این وسیله برای مواقعی طراحی شده است که شعله اجاق گاز در اثر ریختن آب یا ورزش باد خاموش می‌شود. در چنین مواقعی این وسیله با قطع کردن جریان گاز مانع از پخش گاز خام در فضا می‌شود.

گاهی اوقات در برخی اجاق گازهای ترموکوبل دار، خرابی ترموکوبل مانع از پایداری شعله می‌شود. حتماً در حین خرید پایداری شعله را بررسی نمایید.

 

راهنمای خرید اجاق گاز فردار دست دوم

 

اجاق گاز فردار دست دوم نیز باید در هنگام خرید بررسی شود. در هنگام خرید این نوع اجاق گاز به جز ویژگی‌هایی که باید برای خرید اجاق گاز دست دوم در نظر بگیرید؛ باید ویژگی‌های فر آن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 1. اتاقک فر

اتاقک فر را بررسی کنید. این اتاقک ممکن است به دلیل پخت و پز فراوان و استفاده مکرر پر از چربی و کثیفی باشد. در این‌صورت غذایی که در آن پخت خواهید کرد، بوی بدی خواهد گرفت.

 1. شعله فر

شعله فر را نیز در نظر بگیرید، گاهی اوقات مشکلات ناشی از خراب بودن ولو فر، کثیف بودن شعله و … سبب عدم پایداری آن خواهد شد.

 1. شیشه فر

وجود ترک یا آسیب و شکستگی در شیشه فر درنهایت به شکستگی و پودر شدن شیشه آن می‌انجامد. از همین رو اگر قصد خرید فرگاز دست دوم را  دارید، گازی را خریداری کنید که شیشه آن کاملاً سالم باشد.

 1. بدنه اجاق گاز

اجاق گازهای فردار باید دارای بدنه کلفت و مقاومی باشند. بدنه این نوع اجاق گازها باید به‌گونه‌ای باشد که گرمای حاصل از روشن بودن فر را به فضای بیرون انتقال ندهد.

 

نکات مهم در خرید اجاق گاز دست دوم

 

 1. در هنگام خرید اجاق گاز دست دوم ، حتماً ظاهر آن را در نظر بگیرید. ظاهر اجاق گاز جلوه بصری منزل شما است. حتی اگر قصد استفاده از آن برای مدت کوتاه و چند ساله را دارید، بازهم ظاهر آن را در نظر بگیرید.
 2. حتماً جایی را که قرار است اجاق گاز را در آن قرار دهید را درنظر داشته باشید.
 3. سعی کنید این اجاق گازها را از یک سمساری معتبر تهیه کنید. سمساری‌ها در ابتدا این لوازم را تعمیر کرده سپس آن را برای فروش عرضه می‌کنند.
 4. اگر از برنامه‌های موبایلی و فروشنده‌های مستقیم برای خرید این وسیله استفاده می‌کنید. برای بازدید کالا از همراه داشتن پول نقد و اشیای قیمتی پرهیز کنید.
 5. حتی‌المقدور در هنگام مراجعه به خانه اشخاص برای خرید، شخص دیگری را نیز با خود ببرید.
 6. دقت داشته باشید که گول ظاهر تمیز یک وسیله را نخورید و حتماً ویژگی‎‌های گفته شده را در آن‌ها بررسی نمایید.
 7. سعی کنید برای خرید اجاق گازهای دست دوم از برندهای معروفتر خرید کنید.

 

قیمت خرید اجاق گاز دست دوم

 

قیمت خرید اجاق گاز دست دوم به عوامل مختلفی بستگی دارد. اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل آن ظاهر کالا است. هر چقدر از این اجاق گاز دست دوم، کمتر استفاده شده باشد، ظاهر تمیزتری نیز خواهد داشت.

فردار بودن یا نبودن، عمل کردن یا نکردن هر یک از بخش‌های اجاق گاز، بدنه آن و تعداد شعله‌ها نیز در قیمت تأثیرگذار است. اگر قصد دارید که یک اجاق گاز دست دوم سالم را با قیمت مناسب تهیه کنید.

بهتر است آن را از یک سمساری معتبر بخرید. چراکه در این صورت مشکل خراب بودن یا نبودن کالا را نخواهید داشت. کالاهای مورد عرضه در سمساری‌ها یا سالم هستند یا تعمیر شدند.

نتیجه گیری:

 

خرید اجاق گاز دست دوم کار چندان دشواری نیست و بسیار به‌صرفه نیز هست. تنها باید در هنگام خرید این وسیله دقت کافی داشته باشید و ویژگی‌های گفته شده را نیز بررسی نمایید.

برای خرید راحت‌تر بهتر است از یک سمساری معتبر خرید کنید. سمساری زرتشت یک سمساری معتبر در تهران است. این سمساری مدت‌ها است که در کار خرید و فروش لوازم دست دوم منزل مشغول فعالیت است.

تمام لوازم موجود در این سمساری اغلب سالم هستند. اگر جنس خریداری شده توسط کارشناسان سمساری زرتشت ایرادی داشته باشد تا زمان برطرف نشدن ایراد به فروش نخواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *